5 rôznych druhov kože vhodné pre tašky a kabelky

Použitie typu kože sa môže meniť podľa zamýšľaného použitia. Napríklad kožený batoh je najlepšie vyrobiť z hovädzej kože, pretože je veľmi trvanlivá a je menej pravdepodobné, že sa roztrhne. Štýlová kabelka v jahňacine je uprednostňovaná tým, ktorí uprednostňujú jemný pocit, zatiaľ čo kravská koža má schopnosť vydržať najdlhšie. Pri puzdre na fotoaparát s umelou kožou oceňujeme nielen vysokú trvanlivosť, ale aj dokonale hladkú povrchovú úpravu.

Tu je niekoľko populárnych druhov kože:

Hovädzia koža

Kravská koža pochádza z kravy. Je to populárna voľba pre širokú škálu módnych prvkov, ako aj domáceho nábytku a automobilové sedadlá. Je to odolná tkanina, ktorá poskytuje dlhodobý servis a zvyčajne má výraznú textúru s pocitom, že je trochu drsná. Mnohí špičkoví výrobcovia používajú veľmi drahé a kvalitné kusy hovädzieho dobytka na výrobu svojich výrobkov, napríklad značky ako Fendi a Coach.

Koža z jahňaciny

Koža z jahňaciny je odobratá z oviec. Tento typ kože je trochu tenší ako kravská koža a je výhodnejší pre menšie, delikátnejšie módne predmety. Má naozaj hladkú a mäkkú textúru. Táto tkanina je však pravdepodobne v porovnaní s výrazne odolnejšou kravskou kožou náchylná k poškriabaniam alebo roztrhnutiu.

Umelá koža

Umelá koža (tiež označovaná ako koženka) má vzhľad podobajúci sa skutočnej koži, ale je oveľa lacnejšia a nemá rovnaké vklastnosti ako originálna koža. Táto umelá koža je hladká a zriedkavo má deformácie alebo záhyby ako skutočná koža. Umelá koža môže poskytnúť dokonalejší povrch. Tiež je tou správnou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť tomu, aby nenosili výrobky vyrobené zo zvieracej kože.

Kúsková koža

Pod pojmom kúsková koža označujeme typ kože, ktorý sa skladá z niekoľkých malých kúskov. Zvyčajne sa vytvára buď pomocou jahňacej alebo hovädzej kože . Táto koža je často nákladovo najefektívnejšia, pretože je v podstate tvorená odrezkami a zvyškami. Napriek tomu, že môže obsahovať kvalitné kusy kože.

Semiš

Suede je typ kože s rozmazaným vzhľadom a mäkkým pocitom, ktorý z neho robí obľúbenú voľbu pre širokú škálu štýlov batohov a kabeliek.

Zatiaľ čo kravská koža je najbežnejším typom kože na výrobu tašiek alebo podobných doplnkov, existuje niekoľko ďalších exotických kožených materiálov, ako je jašterica, krokodíl, pytón, pštros alebo dokonca ryby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *