7 populárnych textílií vhodných pre oblečenie

Či už nakupujete najnovšie módne výstrelky, alebo ste na návšteve galantérie kvôli vlastnému projektu, proces výberu najvhodnejšej tkaniny nie je nikdy jednoduchý. Existuje veľa rôznych textílií vhodných pre oblečenie Tu je niekoľko najobľúbenejších látok používaných k výrobe odevov:

Bavlna

Bavlna pochádza z bavlníka. Je pohodlná, ľahko sa čistí a je pomerne lacná. Ale táto tkanina môže ľahko stratiť svoj tvar a napína sa. Bavlnené oblečenie sa zvyčajne začne opotrebovávať v priebehu času.

Džínsovina

Denim je vyrobený z bavlny pomocou špeciálnej techniky tkania, ktorá má schopnosť vytvoriť diagonálne rebrovanie. Je to veľmi robustná a tuhá tkanina. Je to tkanina so schopnosťou dobre nosiť a udržiavať svoju farbu bez vyblednutia.

Flanel

Flanel je mäkký a ľahký. Je to ideálna voľba pre výrobu zimného oblečenia, ktoré je potrebné na zaistenie tepla v chladnom počasí. Flanel je typicky vyrobený zo syntetickej, bavlny alebo vlny. Táto tkanina je tiež ľahko brúsená, aby vytvorila mäkší, jemnejší pocit.

Konope

Táto tkanina je podobná ľanu a je dobre spracovateľná, keď je mokrá, môže sa ľahko pokrčiť.

Ľan

Ľan je skvelá tkanina do horúceho počasia. Dýchne dobre a je ľahká na to, aby vytvorila univerzálne použitie pre širokú škálu oblečenia. Šaty vyrobené z ľanu môžu byť ľahko vyrobené tak, aby vyzerali formálne, tak aj neformálne. Táto tkanina má nevýhodu, že sa veľmi ľahko krčí a bude potrebovať starostlivé a jemné pranie. Táto prírodná tkanina pochádza z ľanovej rastliny.

Nylon

Nylonová tkanina bola pôvodne vytvorená ako odolnejšia alternatíva k hodvábu. V druhej svetovej vojne sa značne využíval na vytvorenie padákov pre spojenecké sily. Tiež je bežnou voľbou pru výrobe pančúch pre ženy. Tento syntetický materiál je veľmi lacný, silný a odoláva pravidelnému praniu.

Polyester

Polyester je tkanina, ktorá je mimoriadne pohodlná, takisto ľahko umývateľná a udržiavaná. Väčšina odevov sa vyrába z polyesterových zmesí, pretože je ľahšie s nimi pracovať, farby nezmiznú a sú veľmi trvanlivé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *