Ako čistiť nielen dámsku obuv

Moderné topánky sa vyrábajú z mnohých lacných aj exotických materiálov, ktoré je potrebné vyčistiť špecifickým spôsobom. Ak sa nepoužijú správne spôsoby čistenia, životnosť obuvi sa môže ľahko skrátiť. Z tohto dôvodu sa pozrite na najlepšie možnosti a doporučenia čistenia rôznych materiálov obuvi:

Kožená obuv

Koža je materiál, ktorý môže mať prospech z pravidelného čistenia. Po každom opotrebovaní je užitočné dať na topánky utierku, aby sa odstránili najvýraznejšie nečistoty a nečistoty. Po odstránení nečistôt je možné ich očistiť jemným roztokom soli a vody. Je to skvelý spôsob, ako oživiť vzhľad topánok, ale je dôležité vyhnúť sa príliš vlhkej koži.

Plátno /bavlna/

Plátnené tenisky sa môžu ľahko znečistiť a zaniesť nečistotami pri používaní. Najlepším spôsobom čistenia týchto topánok je čakať, kým nie sú úplne suché. Veľkým čistiacim riešením je sóda bikarbóna, prací prostriedok a malá, jemná čistiaca kefka /nie ryžák na koberce!/. Akpo čistení budú topánky príliš mokré, môžete ich naplniť nepotlačeným bielym papierom, aby ste skrátili čas schnutia.

Gumená obuv

Guma je pravdepodobne jedným z najjednoduchších materiálov na čistenie. Je to veľmi odolný a trvanlivý materiál, takže je pomerne ľahké získať originálny vzhľad späť, aj keď môžu byť gumené topánky veľmi špinavé. Existujú však určité situácie, ktoré pri čistení vyžadujú mimoriadnu starostlivosť. Napríklad ak sa guma pokryje farbou, je stále možné to vyčistiť, ale je potrebné použiť jemný čistiaci prostriedok, ktorý je určený pre tento materiál /špeciálne riedidlá/.

Pletivo, vlna

Vlna je ďalší materiál, ktorý je relatívne ľahko udržiavaný. Pletivo je však pravdepodobne kombinované s inými materiálmi, čo sťažuje čistenie. Vo všeobecnosti pomáha najprv vyčistiť ostatné materiály a potom sa sústrediť na vlnu. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť pletivo, je jednoducho vytvoriť zmes mydlovej vody a aplikovať jemnou handričkou.

Semišová obuv

Semiš je materiál, ktorý je ťažko udržiavať v podobe nového vzhľadu, pretože čoskoro sa na ňom objavia škrabance a rôzne poškodenia. Treba použiť špecializovanú kefku na vyčistenie, keď sú semišové topánky úplne suché. Tento typ obuvi by mal dostávať pravidelnú aplikáciu ochranným sprejom, aby sa minimalizovali problémy pri nosení.

Získajte viac informácií o obuvi a širokej ponuke dámskych topánok TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *