Ako sa štýlovo obliecť bez výdavkov

Vaše osobné farebné preferencie, váš typ postavy, forma činnosti, životný štýl a sféra záujmov vám vždy poskytnú východiskový bod pre vytvorenie vlastného jedinečného štýlu módy a obliekania.

Takže v prvom rade je potrebné venovať pozornosť doplnkom v šatníku.

Základom šatníka sú neutrálne kúsky, ktoré môžete ľahko kombinovať s ostatnými prvkami oblečenia. Napríklad to by mohlo byť neutrálne farebné sukne alebo nohavice, ktoré v závislosti na príležitosti môžete kombinovať s konzervatívnou bielou košeľu alebo bohémskou blúzkou. Malé čierne šaty by sa mali stať nevyhnutnou súčasťou každého šatníka – v skutočnosti vám môžu pomôcť pri takmer akejkoľvek príležitosti.

Nekupujte vždy rovnaké veci.

Týmto spôsobom vytvoríte dojem, že máte vo zvyku nosiť tie isté veci roky. Je to nudné, preto sa nebojte experimentovať. Ak je váš šatník príliš monotónny, pridajte do neho niekoľko farebných akcentov. Nelipnite príliš na konzervatívnom oblečení – romantické kvetinové šaty alebo bodkovaná blúzka vás určite rozveselí.

Najlepšie je obmedziť impulzívne nakupovanie.

Nepodliehajte reklamám a nelipnite nad sledovaním módnych trendov. Oblečenie by malo slúžiť vám a zdôrazniť vaše najlepšie charakterové a tvarové prvky. Po prvé, musíte sa cítiť psychologicky pohodlne. Ak je napríklad sukňa kratšia, ako sa vám páči, budete sa cítiť neisto a je nepravdepodobné, že táto sukňa sa stane vašou najobľúbenejšou. Alebo ju možno nikdy nebudete nosiť. Pri kúpe novej veci si musíte pamätať aj všetky ostatné komponenty. Nie je príliš praktické kupovať, povedzme, módne skrátene tričko, ak neskôr budete musieť dopasovať k nemu nohavice, topánky, bundy a tak ďalej. A po tom všetkom zistíte, že tričko so skráteným spodným okrajom a otvorené brucho sa vám dobre neladia.

Milujte sa za to, kým ste!

Nekupujte kúsky menších rozmerov. Zabudnite na ilúzie – oblečenie, ktoré je malé, si s vami zahrá krutý vtip a vizuálne pridá ešte pár kíl navyše.

Nekupujte veľmi lacné oblečenie.

Je lepšie kúpiť jednu kvalitnú položku namiesto desať – “jednorazových”. Zvyčajne lacné oblečenie je vyrobené z nekvalitných textílií, ktoré dokonca môžu poškodiť vaše zdravie. A čo sa stane po prvom umývaní? Ó nie, je lepšie ani na to nemyslieť.

Šaty noste podľa príležitosti.

Nie je to dobrý nápad napríklad nosiť gladiátorky sandále na oficiálne podujatie a lodičky na party na pláž.

Nespúšťajte sa do extrémov.

Zbožňujeme Lady Gaga, ale ako vieme, stojí za ňou celý štylistický tím za každým jej pohľadom, a čo je dobré na javisku, nie je vhodné na výlet do mesta. V každodennom živote by ste mali uprednostňovať praktické a pohodlné oblečenie.

Nezabudnite na príslušenstvo a obuv.

Koniec koncov, ak dopasujete rovnaké čierne šaty s teniskami a koženou bundou a urobíte si cop, môžete bezpečne ísť na prechádzku alebo na kávu so svojimi priateľmi. Avšak v kombinácii so zlatými lodičkami a večerným náhrdelníkom – bude to perfektný komplet na oficiálnu udalosť.

Pamätajte na slová legendárnej Coco : “Móda sa mení, štýl zostáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *