Ako vybrať správne kombinácie farieb pre oblečenie

Farba je jednoduchý prostriedok na pridanie života do obyčajného alebo vyšumelého šatníka. Je však užitočné priradiť správne farby, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad. Zhoda a používanie nesprávnej kombinácie farieb bude mať určite škodlivý vplyv na všestranný vzhľad. Tiež farebné kombinácie môžu byť celkom subjektívne a jeden pohľad na veci pravdepodobne neposkytuje správny a jedinečný vzhľad pre každého. Párovanie správnych farieb môže ľahko obnoviť oblečenie, takže je zmysluplné vyskúšať niekoľko druhov a kombinácií oblečenia, až kým sa nedosiahne perfektný vzhľad.

Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere správnych farebných kombinácií oblečenia:

Typ tela a farba pleti

Jedným z hlavných problémov, ktoré je potrebné zvážiť, je to, či sa farebná kombinácia zhoduje s typom tela a farbou pleti. Napríklad pre tých, ktorí majú tmavší tón pleti, môže byť užitočné kombinovať tmavú farbu s jasnou farbou, ktorá vám pomôže zjemniť vzhľad. Pre ľudí s reliéfnou pokožkou je definovaný vzhľad vytvorený párovaním bielej alebo čiernej s matnou farbou. Tiež stojí za to vyskúšať sezónne farby pre vytvorenie nadčasového vzhľadu.

Jasno-farebné nohavice

Pre mnoho žien môže byť prínosom, aby nenosili pestro sfarbené nohavice. Hlavným dôvodom je, že odvážne a jasné farby výrazne urobia časť tela dominantnou. Nulové, neutrálne farebné položky menej zvýraznia určitú časť tela. Tiež je vhodnou voľbou v kombinácii s nudnými nohavícami je možné nosiť radikálnu farbu košele, ktorá naozaj vyniká.

Farby, ktoré sa ľahko zhodujú

Odtiene bielej, čiernej a modrej farby sú považované za neutrálne farby a sú najjednoduchšie kombinovateľné s inými topmi alebo sukňami. Tiež hnedá je ďalšia neutrálna farba, ktorá sa ľahko spája s prakticky akoukoľvek inou farbou v šatníku.

Farby pre oblečenie je možné ľahko kombinovať, aby vyhovovali osobnému vkusu. Napríklad čokoládovo-hnedé nohavice môžu ľahko doplniť tričko alebo top v jasne červenej, fuchsii alebo kobaltovej modrej. Oblečenie v zelenej a žltej farbe je skvelé pre väčšinu pleti a dáva veľmi svieži a čistý vzhľad. Farebná kombinácia, ktorá je dosť atraktívna, je bledomodrá a ružová a ideálna pre teplejšie dni. Populárny a obľúbený vzhľad spočíva v kombinácii červenej a modrej. Tiež oblečenie, ktoré kombinuje kobaltovú modrú a tyrkysovú farbu, dodáva klasický a elegantný vzhľad. Táto farebná schéma je ešte pôsobivejšia v kombinácii so zlatým alebo strieborným príslušenstvom a doplnkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *