Chyby a tipy pri nákupe bežeckých tenisiek

Beh je veľmi účinná športová aktivita, ale je dôležité nosiť správnu obuv, aby ste si mohli vychutnať klasické behanie. Je to skvelá fyzická aktivita na spálenie kalórií, posilnenie kĺbov a v prospech srdca. Poďme sa pozrieť na niekoľko bežných chýb, ktorým je treba sa vyhnúť pri kúpe bežeckých topánok:

Nekupujte vzhľad

Mnoho začínajúcich bežcov sa príliš obáva módy a zabúda na dôležitejšie otázky, ako je správna podpora, fit a pohodlie. Nedovoľte, aby farba alebo štýl obuvi ovplyvnili váš rozhodovací proces. Ak bežecké topánky nedodajú požadovanú podporu, čoskoro ponechajú nohy s pocitom podráždenia alobo bolesti.

Tenisky sú príliš tesné

Nosenie páru bežeckých tenisiek, ktoré sú príliš tesné, môže čoskoro viesť k čiernym nechtom, pľuzgierom alebo podobným odreninám. Mnohí bežci dávajú prednosť tomu, aby nosili tesné topánky pre svoje každodenné bežecké aktivity, ale toto pravidlo by sa nemalo vzťahovať na fyzickú aktivitu. Uprednostňovanou možnosťou je mať trochu väčšieho priestoru v prednej časti chodidla, aby sa zabránilo prudkým nárazom nohy a zakopnutiam. Pokúste sa v tejto oblasti ponechať priestor asi pol centimetra, aby ste sa mohli chodidlá pohodlne prispôsobiť.

Nepoužívajte obuv príliš dlho

V priemere by slušný pár bežeckých topánok mal vydržať 400 až 650 kilometrov. Nie je praktické nosiť tento typ obuvi až do úplného opotrebovania. Dobrým ukazovateľom, kedy je potrebné vymeniť obuv, je to, keď sa bolesti chodidiel stanú bežným problémom. Medzi ďalšie indikátory opotrebovanej obuvi patrí vnútorná hrudkovitá pena, ktorá vedie k nerovným podrážkam a hladkým drážkam na dne.

Nakupujte v správny čas /počas dňa/

Nemyslíme tým aby ste čakali celý rok na čierny piatok. Preferovaný čas na nákup obuvi je neskôr v priebehu dňa. Vaše nohy budú naďalej namáhané počas dňa a to môže pokračovať až do večera. Takže je rozumné čakať až do večera, aby ste ste zvýšili šancu nájsť si čo najpohodlnejšie uloženie chodidla vo vašej novej bežeckej obuvi.

Nepredpokladajte veľkosť topánky

Je dôležité, aby sa nohy merali vždy, keď kupujete nový pár bežeckých topánok. Veľkosť topánky sa veľmi pravdepodobne líši medzi rôznymi značkami a typmi obuvi. Tiež šitie, tvar hornej a nožnej formy môžu mať vplyv na všestranné usadenie chodidla a pohodlie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *