5 typov obuvi, ktoré by mala mať každá žena v skrini na topánky

Či už chcete, aby pohodlné topánky do prírody alebo vyčnievať na plese v podpätkoch, dobre vybavený šatník je nutnosť, ktorá vám umožní každú príležitosť nosiť správnu a ideálnu obuv. Najlepší typ alebo štýl topánok má mať schopnosť zodpovedať každodennej, bežnej alebo príležitostnej činnosti. Tu je päť typov topánok, ktoré potrebujete mať vo svojej skrinke na topánky:

Športové topánky

Bez ohľadu na to, či ste bežec, pracujete alebo chodíte pri každodenných aktivitách, vysoko kvalitný pár atletickej obuvi – tenisiek, je určite nevyhnutným doplnkom nielen pre športovcov. Navyše tento typ obuvi má podporné oblúky, ktoré sú užitočné na poskytovanie väčšieho pohodlia pri dlhom státí, a zároveň pomáhajú predchádzať zraneniam.

Baleríny

Baleríny sú príležitostné a všestranné dámske topánky, ktoré sú praktickou voľbou pre každodenné aktivity, ako je maúríklad oddych v parku, nakupovanie, cestovanie alebo práca. Tento typ obuvi je ovplyvnený pohodlným štýlom mäkkrj podošvy štýlu papuče. Niekoľko základných farieb, ako je hnedá metalíza a čierna, umožní nosiť tieto topánky s čo najširším sortimentom oblečenia.

Lodičky

Lodičky môžu dodať krásu a eleganciu oblečeniu a sú ideálne pre dámy na večierky alebo iné oslavy.

Dámske topánky na zníženom podpätku

Dámske topánky na zníženom podpätku sú pohodlné topánky so zúženou pätou, ktorá nie je vyššia ako 3 cm. Tento typ obuvi je dokonalým kompromisom medzi balerínami a lodičkami. Čierny pár týchto topánok je praktickou voľbou pre pracovné záležitosti, stretnutia. Poskytujú väčší komfort ako lodičky.

Vysoké čižmy

Pár vysokých čižiem určite urobí širokú škálu oblečenia atraktívnym a štýlovým. Navyše sú tieto topánky v zimnom období užitočné, aby udržali nohy teplé a pohodlné. Či už čierne alebo hnedé vysoké topánky sú vysoko všestranné a môžu sa nosiť s prakticky so všetkým v skrini a dávajú štylistickú voľbu nosenia na voľno alebo zastrčené dovnútra. Vysoké čižmy môžu byť s opätkom alebo bez neho, aby zodpovedali konkrétnej príležitosti, vysoké čižmy bez opätku sú skvelé pre pohodlné a pravidelné používanie, zatiaľ čo podpätkové sú užitočné na predĺženie nôh a pri zvláštnych príležitostiach.

Dámske topy – základné druhy

Dámske topy sa predávajú v rôznych štýloch a dizajnoch, aby zodpovedali rôznym príležitostným a profesionálnym príležitostiam. S lepšou predstavou o ponuke na trhu je jednoduchšie si vybrať kusy, ktoré dopĺňajú osobný štýl. Tu je šesť najuniverzálnejších, najpredávanejších a najschopnejších topov, ktoré nájdete v každom dobre vybavenom dámskom šatníku:

Zavinovacie tričká

Zavinovacie tričká sú späť v móde a poskytujú vzhľad, ktorý dáva určitý stupeň štýlu, ženskosť a pohodlie v jednom. Tento top je ľahko spárovateľný s džínsami v akejkoľvek farbe a môže sa nosiť v neformálnom alebo aj profesionálnom prostredí. Navyše je to skvelé tričko, ktoré môžu nosiť ženy drobnej postavy a je ocenený pre svoju schopnosťou byť mimoriadne všestranný a univerzálny.

Hodvábne blúzky

Hodvábne blúzky sú extrémne všestranné, ženské a sexy, a prinášajú nekonečné farebné odtiene a takmer akýkoľvek dostupný strih. Zapínacie variácie môžu byť bez goliera, bez rukávov alebo s dlhým rukávom, v závisosti od spoločnenskej udalosti alebo do práce. Pre tie ženy, ktoré hľadajú neformálnu eleganciu, topy zo šifónu alebo hodvábna halenka určite budú neodolateľné.

Čipkované blúzky

Krajkové topy sa ľahko nosia s minimálnymi šperkami, pričom stále vyzerajú zvýrazňujúco a originálne. Tento top je veľmi všestranný a môže dobre fungovať s džínsovými kraťasmi alebo časťou pracovného oblečenia pod sakom. Navyše, štýl sa môže líšiť od klasického na zdobený vzhľad kombinovať s krátkym alebo dlhým rukávom.

Klasické tričko

Biele alebo pruhované tričko je určite módnou oporou v mnohých šatníkoch a môže sa nosiť celoročne. Tričká sú šialene všestranné a nie sú obmedzené iba na príležitostné použitie. Štýlové tričko je ľahko schopné doplniť všetko od flitrových sukní, hodvábnych nohavíc a klasických džíns. Dámske tričká sú zvyčajne odlišné od mužských a môžu mať viac priliehavý dizajn, väčší výstrih a niekedy aj asymetrické konce.

Topy pre špeciálnu príležitosť

Špeciálny príležitostný top je položka v šatníku, ktorá sa používa pri zvláštnych príležitostiach, ako je napríklad rande alebo večera. Tieto blúzky sú zvýraznené peknými ozdobami. Mnohé z týchto topov sú super štýlové, aby okamžite vytvorili dojem oblečenia bez toho, aby ste sa museli spoliehať na iné časti odevu alebo príslušenstvo.

Mikina

Kombinovaná mikina je ideálnou voľbou pre obliekanie sa počas lenivých dní alebo relaxáciu počas víkendov. Tento druh odevu prichádza v nekonečných dizajnoch a štýloch, vrátane potlačí, pruhov, vzorov a atraktívnych výtlačkov. Navyše, mikina je skvelou voľbou pre obdobie chladného počasia, ktoré vám dodajú ďalšiu vrstvu, ktorá vám pomôže zostať v teple a pohodlí.

Veci, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere plesových šiat

Plesová sezóna je jedna z príležitostí, ktorá stojí za investíciu do očarujúcich, kúzelých šiat. Ale môže byť ťažké vybrať perfektné šaty, ktoré sú lahodné a krásne. Tu sú štyri veci, ktoré je potrebné zvážiť v procese hľadania vašich plesových šiat:

Rozhodnite sa pre typ šiat

Pri rozhodovaní o perfektných šatách na ples si pomôžte získaním inšpirácie, ktorá sa dá ľahko získať z tlačových časopisov, online zdrojov alebo dokonca aj návštevou módnej prehliadky. Pokúste sa získať dobrú predstavu o tom, čo sa vám páči a nevyhovuje v súvislosti so šatami ponúkanými na predaj. Ďalšie možnosti získania inšpirácie zahŕňa hľadanie toho, čo celebrity nosia na špeciálnych prehliadkach, premiérach alebo červených kobercoch.

S cieľom poskytnúť dostatok času na nájdenie perfektných šiat prináša úžitok nechať si dostatok času na hľadanie /až 3-4 mesiace pred udalosťou/. Tento extra čas vám umožňuje vynaložiť viac úsilia na hľadanie vášho obľúbeného štýlu, a tiež nechá čas na vykonanie zmien v prípade potreby.

Vyberte si šaty podľa tvaru vašeho tela

Aby ste sa uistili, že dámske šaty sú ideálne a vhodné, je dôležité zamerať sa na prispôsobenie plesových šiat tvaru tela. Hruška, lyžička, presýpacie hodiny, invertovaný trojuholník, ovál a diamant sú jedny z najbežnejších tvarov tela. Takže je výhodné nájsť šaty, ktoré zdokonaľujú a lichotia vašej postave. Akonáhle je určený správny tvar tela, je oveľa jednoduchšie rozhodnúť, aký strih alebo štýl šiat komplimentuje postavu.

Aká je najlepšia farba?

Voľba farby je určite dôležitou súčasťou celého procesu výberu dokonalých šiat. Farba šiat môže mať veľa významov, napríklad prezradiť ostatným niečo o vašej osobnosti. Červená, napríklad, ukazuje, že chcete byť centrom pozornosti. Fialová je pre vystatovačnú osobnosť; ružová je zábava; modrá je istota; čierna je farba sofistikovanosti. Zvolená farba umožňuje tiež zobraziť určitú náladu alebo nápoveď.

Navyše, preferované farby pre šaty by mali mať možnosť dopĺňať svoju funkciu. Napríklad dievčatá s hnedými očami a dlhými hnedými vlasmi by nemali nosiť šaty v žltej farbe. Akékoľvek šaty, ktoré si vyberiete by mali mať schopnosť dopĺňať veľkosť očí, tvar tváre, farbu očí, postavu a farbu vlasov.

Určte si rozpočet

Nezabudnite si určiť rozpočet vopred pre preferovaný typ šiat, aby ste získali dostatok času na to, aby ste sa do rozpočtu zmestili alebo ušetrili. Okrem toho by sa mali vyčleniť ďalšie peniaze na doplnky, ako sú napríklad topánky, make-up, vlasové doplnky atď.

Kožené bundy – základné typy

Kvalitná kožená bunda je extrémne všestranná, je nadčasová a má potenciál vydržať naveky. Okrem tieto bundy prichádzajú v mnohých rôznych štýloch a farbách tak, aby zodpovedali špecifickým preferenciám. Tu je niekoľko najobľúbenejších možností:

Motorkárske bundy

Kožená motorkárska bunda je silná a odolná. Má vynikajúce oteru-vzdorné vlastnosti, aby poskytola čo najlepší stupeň ochrany v prípade nehody. Sú tiež vysoko odolné proti dažďu a vetru. Štýl bundy je štíhly a pevne prilieha cez ramená a telo. Tento priliehajúci strih je nevyhnutný, aby ste sa vyhli problémom s vetraním pri jazde po ceste vysokou rýchlosťou. Manžety a obojky často obsahujú zipsy, popruhy alebo iné upevňovacie prvky, ktoré zabraňujú vniknutiu vetra do bundy. Každé vrecko bude mať zips. Okrem toho sú v niektorých oblastiach vypchávky /lakte a ramená/, ktoré sú zraniteľnými bodmi v prípade pádu z motocykla.

Bomberové bundy

Bomberová bunda začala fungovať ako prvok oblečenia pre prvých pilotov, pretože bola schopná poskytnúť vysokú úroveň tepla a ochrany. Tento typ bundy má voľné uloženie okolo ramien a tela, aby sa dosiahla väčšia voľnosť pohybu a izolácie. Skutočná dĺžka bundy je o niečo dlhšia ako u motocyklových búnd. Rebrový úplet sa nachádza na leme, manžetách a na golieri a tým pomáha udržiavať teplo. Taktiež často obsahujú veľké vrecká na prenášanie širokej škály predmetov vo vnútri bundy.

Kožené saká

Kožený blejzler je v štýle klasickej bundy. Jedná sa o veľmi univerzálnu položku a je ľahko kombinovateľný s inými predmetmi oblečenia v náhodnom alebo formálnom vzhľade. Väčšina z týchto búnd je jednokusová a má štýlové s vrubové klapky s dvoma alebo trocma tlačidlami. Vysoko kvalitné blejzre sú navrhnuté s gombíkmi na manžetách.

Kožený trenčkot

Kožený trenčkot má podobný vzhľad ako sako, avšak má ležérny vzhľad. Väčšina z nich je v štýle upevňovania na gombíky po tri alebo štyri dombíky v dvoch radoch. Medzi ďalšie charaktoristiky patrí hladká chrbtová časť, šikmé vrecká a široké ramená.

Ako vybrať správne kombinácie farieb pre oblečenie

Farba je jednoduchý prostriedok na pridanie života do obyčajného alebo vyšumelého šatníka. Je však užitočné priradiť správne farby, aby ste dosiahli požadovaný vzhľad. Zhoda a používanie nesprávnej kombinácie farieb bude mať určite škodlivý vplyv na všestranný vzhľad. Tiež farebné kombinácie môžu byť celkom subjektívne a jeden pohľad na veci pravdepodobne neposkytuje správny a jedinečný vzhľad pre každého. Párovanie správnych farieb môže ľahko obnoviť oblečenie, takže je zmysluplné vyskúšať niekoľko druhov a kombinácií oblečenia, až kým sa nedosiahne perfektný vzhľad.

Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere správnych farebných kombinácií oblečenia:

Typ tela a farba pleti

Jedným z hlavných problémov, ktoré je potrebné zvážiť, je to, či sa farebná kombinácia zhoduje s typom tela a farbou pleti. Napríklad pre tých, ktorí majú tmavší tón pleti, môže byť užitočné kombinovať tmavú farbu s jasnou farbou, ktorá vám pomôže zjemniť vzhľad. Pre ľudí s reliéfnou pokožkou je definovaný vzhľad vytvorený párovaním bielej alebo čiernej s matnou farbou. Tiež stojí za to vyskúšať sezónne farby pre vytvorenie nadčasového vzhľadu.

Jasno-farebné nohavice

Pre mnoho žien môže byť prínosom, aby nenosili pestro sfarbené nohavice. Hlavným dôvodom je, že odvážne a jasné farby výrazne urobia časť tela dominantnou. Nulové, neutrálne farebné položky menej zvýraznia určitú časť tela. Tiež je vhodnou voľbou v kombinácii s nudnými nohavícami je možné nosiť radikálnu farbu košele, ktorá naozaj vyniká.

Farby, ktoré sa ľahko zhodujú

Odtiene bielej, čiernej a modrej farby sú považované za neutrálne farby a sú najjednoduchšie kombinovateľné s inými topmi alebo sukňami. Tiež hnedá je ďalšia neutrálna farba, ktorá sa ľahko spája s prakticky akoukoľvek inou farbou v šatníku.

Farby pre oblečenie je možné ľahko kombinovať, aby vyhovovali osobnému vkusu. Napríklad čokoládovo-hnedé nohavice môžu ľahko doplniť tričko alebo top v jasne červenej, fuchsii alebo kobaltovej modrej. Oblečenie v zelenej a žltej farbe je skvelé pre väčšinu pleti a dáva veľmi svieži a čistý vzhľad. Farebná kombinácia, ktorá je dosť atraktívna, je bledomodrá a ružová a ideálna pre teplejšie dni. Populárny a obľúbený vzhľad spočíva v kombinácii červenej a modrej. Tiež oblečenie, ktoré kombinuje kobaltovú modrú a tyrkysovú farbu, dodáva klasický a elegantný vzhľad. Táto farebná schéma je ešte pôsobivejšia v kombinácii so zlatým alebo strieborným príslušenstvom a doplnkami.

Ako na nákup lacného oblečenia

Nákup štýlového oblečenia nemusí vždy stáť veľa peňazí. So správnymi vedomosťami je možné nájsť množstvo rôznych spôsobov, ako ušetriť pri nákupe online oblečenia. Tu je niekoľko užitočných tipov na nákup cenovo dostupného oblečenia:

Správne vyhľadávacie kľúčové slová

Jednoduchým krokom k začatiu hľadania oblečenia online je použitie správnych hľadaných výrazov. Ak chcete nájsť obchody s najlepšími cenami v hornej časti výsledkov vyhľadávania, môžete pridať slová ako “lacné” alebo “zľava” na typ tovaru alebo značky. Existuje veľa obchodov preplnených dizajnérskym tovarom, ktoré sa pokúšajú vyčistiť za čo najlacnejšie ceny.

Čas špeciálnych sviatkov

Veľké zľavy na oblečenie možno nájsť v dobách vysokej nákupnej horúčky, ako sú napríklad veľké sviatky alebo špeciálne udalosti. „Black friday“ je vynikajúcim predvianočným časom na zľavy pre celú rodinu, zatiaľ čo deň otcov bude vhodný pre hľadanie mužského oblečenia a deň matiek pre dámske odevy. Mnohé online obchody majú nadbytočný tovar, ktorý je zľavnený pre tieto dovolenkové akcie, čo môže viesť k významným úsporám.

Odber noviniek na email

Najlepší spôsob, ako získať včasné oznámenie o predaji, je zaregistrovať sa do bulletinu preferovaného obchodu alebo značky. Mnohí predajcovia dokonca poskytujú exkluzívne zľavy členom, ktorí dostávajú týždenný bulletin. Ak chcete zabrániť získavaniu nesúvisiacich e-mailových aktualizácií, môžete prispôsobiť upozornenia, aby ste sa uistili, že dostanete iba dôležité informácie o oblečení a príslušenstve. Získanie takéhoto včasného oznámenia je skvelé pre zákazníkov, ktorí radi plánujú dopredu a preferujú mať dostatok peňazí pripravených na nákup tovaru, ktorý potrebujú.

Promo kódy

Ak nakupujete na obmedzený rozpočet, bude mať zmysel hľadať promo kódy pred ukončním objednávkového formulára. Jednoducho vyhľadajte výrazy ako “promo kódy” alebo “kupónvé kódy” s názvom obchodu a zistite, či je v súčasnosti k dispozícii niečo aktívne. Reklamné promo kódy sa môžu pohybovať od percentuálnej zľavy na oblečenie alebo príslušenstvo, alebo môžu poskytovať bezplatné doručenie tovaru. Väčšina týchto kódov je časovo obmedzená a môžu mať platnosť od 24 hodín alebo po dokonca dva až tri týždne. Môže byť užitočné tieto kódy vyhľadávať v určitých časových intervaloch, aby ste zvýšili šancu nájsť tie najlepšie zľavy na ušetrenie peňazí.

Sezónne výpredaje

Nákup mimo ročného obdobia je ďalší skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze na dobre organizovanom šatníku. Napríklad, jar je skvelý čas na to, aby ste získali výhodné ceny na svetre, topánky, zimných odevoch všeobecne. Tento druh nákupu oblečenia však musíte starostlivo plánovať, aby ste sa uistili, že najlepšie ponuky nájdete v správny, obmedzený, čas.

PRO TIP: Niektoré eshopy po vložení tovaru do nákupného košíka a následnom opustení webstránky, uchovávajú váš nákupný košík v pamäti eshopu. Pri následnej opätovnej návšteve tohto eshopu vám nielenže obnovia kúsky odevu, ktoré ste zanechali v nákupnom košíku, ale vám dokonca poskytnú dodatočnú motivačnú zľavu, ak do určitého termínu daný tovar naozaj objednáte.

Užitočné tipy pri nakupovaní oblečenia

Nakupovanie oblečenia môže byť príjemným zážitkom alebo úplnou nočnou morou. Ale ak pri nakupovaní použijete tie správne stratégie, máte väčšiu šancu mať skvelú zábavu. Tu je niekoľko tipov, aby ste sa stali čo najviac usporiadanými a efektívnymi zákazníčkami:

Vyskúšajte oblečenie

Pri nákupe oblečenia je zrejmé, že vyskúšate všetko, čo vás zaujíma. Väčšina oblečenia môže vyzerať úplne inak, keď je na tele v porovnaní s držaním v prednej časti zrkadla na vešiaku. Aj keď nakupujete on-line, máte možnosť vyskúšať oblečenie po prijatí a potom sa rozhodnete, či ho chcete alebo nechcete.

Zabráňte rýchlemu nakupovaniu

Doprajte si dostatok času na nákup správneho štýlu oblečenia, aby zodpovedal nadchádzajúcej príležitosti. Je dôležité mať čas prechádzať cez niekoľko obchodov a vyskúšať si oblečenie bez pocitu ponáhľania sa alebo stresu. Ak nemáte čas ani pochopenie pre neformálnejšie nákupovanie môže byť prínosom možnosť vybrať si niekoľko veľkostí toho istého oblečenia a vyskúšať ich v pohodlí domova v uvoľnenom prostredí. Zatiaľ čo to nie je najpraktickejší spôsob nakupovania, pretože sa musíte vrátiť do obchodu, aby ste vrátili zvyšné oblečenie, prináša uvoľnený prístup k nakupovaniu.

Nakupujte s priateľkou

Primätie priateľa ku nákupu oblečenia je skvelý spôsob, ako získať spoľahlivý druhý názor a umožní vám vedieť, kedy oblečenie nie je správne. Každá veľkosť a tvar tela je jedinečná, takže nie každá označená veľkosť má tendenciu sa správne prispôsobiť na tvar tela. Z tohto dôvodu priateľka pomôže získať informácie o tom, čo vám skutočne pasuje a čo nie.

Univerzálnosť použitia

Pri pohľade na rôzne položky oblečenia v obchode možno budete chcieť zvážiť, či už máte ďalšie položky, ktoré s ním idú. Napríklad, ak kupujete šaty, môžete si dovoliť dokúpiť obuv, kabelku alebo iné príslušenstvo? To často pomáha kúpiť niečo, čo bude zladiť s ostatnými položkami v skrini, aby ste sa vyhli doplňujúcim nákupom, než naozaj chcete a potrebujete. Tiež všestranejšie oblečenie má potenciál byť využité na viac sezón.

Ďalšie veci, ktoré je potrebné zvážiť: Keď nakupujete oblečenie mali by ste si obuť ľahko vyzúvateľné topánky pre ľahký prístup, Prineste si hygienický sanitizér, pretože niektoré šatne môžu byť dosť špinavé a vyhnite sa ťažkému makeupu, aby sa minimalizovalo riziko rozmazania make-upu na tvári alebo na oblečení, ktoré práve skúšate.

Populárne typy materiálov vhodných výrobu obuvi

Topánky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach: od štýlových tenisiek až po robustné pracovné topánky a elegantné sandále. Vyrábajú sa v rôznych textíliách. Populárne voľby zahŕňajú kožu, denim, satén a plátno. Tu je prehľad typov obuvi:

Kožený materiál

Koža je jednou z najobľúbenejšou voľbou v obuvníctve, poskytuje dlhodobú trvanlivosť a komfort. Tento prírodný materiál pochádza z rôznych zvierat tradične z hadov, krokodílov a však hlavne z kráv. Je praktickou voľbou pre väčšinu typov obuvi, ako sú čižmy, mokasíny a lodičky. Tento materiál je pomerne pórovitý a má tendenciu absorbovať vodu, čo môže obmedziť používanie kožených topánok pri silnom daždi a snehu.

Plátno

Používanie plátna je veľmi obľúbené u tenisiek. Tento typ materiálu bol pôvodne získaný z konope, ale moderná verzia sa teraz mieša s inými materiálmi, aby poskytla väčšiu trvanlivosť aa odolnosť, ako je napríklad ľan a bavlna. Plátno je materiál, ktorý je veľmi jednoduché na farbenie a čistenie. Táto obuv je mimoriadne všestranná a predáva sa v širokej škále farieb a štýlov.

Nylon

Nylon je obľúbenou voľbou pre bežecké topánky a prvýkrát bol vyvinutý v 30. rokoch 20. storočia. Jedná sa o syntetickú textíliu, ktorá je vzdušná a ľahká a tvorí súčasť vonkajšieho plášťa topánky. Je obzvlášť užitočná pre tento typ obuvi, pretože necháva chodidlo dýchať.

Satén

Satén je jedna z luxusnejších možností pre obuv a je vyrobená z nízko-krútených vlákien. Je to populárna voľba na výrobu svadobnej obuvi. Satin je všestranný materiál a môže sa pohybovať od tvrdého saténu vhodného pre topánky a mäkký satén pre výrobu odevov.

Džínsovina

Denim sa používa oveľa viac ako iba pre bundy a džínsy. Je to typ bavlnenej tkaniny, ktorá je veľmi všestranná a tvrdá. Denim sa stala populárnou voľbou pre výrobu obuvi vrátane klinových sandálov, balerín a hlavne tenisiek.

Niekoľko druhov odevných tkanín na ktoré ste možno nemysleli

Typ látky môže mať výrazný vplyv na vzhľad odevu. Akákoľvek tkanina by mala byť zvolená tak, aby dopĺňala požadovaný vzhľad odevu. Napríklad pri priliehavom oblečení je výhodou použiť hrubú alebo tuhú tkaninu ako bavlnu alebo brokát, zatiaľ čo oblečenie, ktorénie je až tak tesné, je lepšie v saténovom alebo podobnom drapovom materiáli. Tu je sedem z najpopulárnejších typov odevov:

Akrylové tkanivo

Akrylové tkaniny sú obľúbenou voľbou pre svetre a čalúnenie. Táto tkanina je v skutočnosti vyrobená z vedľajších produktov ropy a zemného plynu. Akrylpoužíva veľa druhov odevov v oblečení. Je nielen ľahký a teplý, ale aj veľmi odolný voči pokrčeniu a škvrnám.

Šifónová látka

Šifónová tkanina je vyrobená z kombinácie syntetických vlákien, nylonu a hodvábu spolu s bavlnou. Vzor je podobný vlne, ktorý môže pôsobiť trochu tvrdo na dotyk. Šifón nie je najjednoduchšia textília, s ktorou sa dá pracovať, avšak ľahko sa rozťahuje, keď je vystavená teplu. Je to celkom sexy a atraktívna tkanina, ktorá z neho robí perfektnú voľbu pre spodné prádlo a večerné oblečenie.

Menčester

Mančestrovina je viac vyvýšená verzia zamatovej textílie. Textúra je odolná, hustá a hladká. Vysoká odolnosť je výbornou voľbou pre výrobu vonkajšieho oblečenia, ako je napríklad hustý sveter, nohavice alebo bunda. Tiež je dôležité byť opatrný s farbeným mančestrom, pretože tento typ odevu môže ľahko pustiť farbu, pri nesprávnom pracom cykle.

Bavlna

Bavlna patrí k najobľúbenejším voľbám pri výrobebežne noseného odevu vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Jedná sa o tkaninu, ktorá dodáva veľkú jemnosť, vysokú absorpčnú schopnosť a komfort.

Džínsovina

Denim je ďalšou populárnou voľbou a tkaninou, ktorá dáva veľkú odolnosť pre vytvorenie niektorých z najnáročnejších typov odevov. Táto tkanina je vyrobená z tesne tkaných indigových priadzí a bielych švov. Tiež denim sa ľahko kombinuje s inými tkaninami, aby sa zvýšila jeho všestrannosť. Napríklad miešanie denimu s lykrou vyrába pružnejšie materiály, zatiaľ čo polyester je užitočný na to, aby sa odevmenej krčil a zmršťoval.

Ľanová tkanina

Ľan je typ látky, ktorá pochádza z rastlín. Táto tkanina je prirodzene ľahká a populárna voľba pre obuv, tašky a kúpeľňové a spálňové odevy.

Mohér

Mohér v skutočnosti pochádza z kôz Angora, ktoré žijú v Turecku. Vlákno je naozaj hladké, aby poskytlo lesklý a sž trblietavý povrch a vyzerá veľmi podobne ako hodváb. Môže to byť cenovo výhodná alternatíva na výrobu odevov založených na kožušine.

Z čoho sú vyrábané populárne podprsenky?

Bez ohľadu na to, či máte v pláne kúpiť zlacnenú alebo na zákazku vyrobenú spodnú bielizeň, pri rozhodovaní môže pomôcť mdobrá znalosť typov použitých tkanín a ich rôznych výhod. Priemyselne vyrábané podprsenky môžu byť vyrobené z nekvalitných textílií, ktoré nie sú schopné opakovaného používania, a tak prirodzene ľudia môžu hľadať kvalitnejšie možnosti. Tu je niekoľko populárnych látok používaných na výrobu podprseniek:

Prírodné materiály

Typické prírodné vlákno používané v podprsenkách je bavlna, ktorá má množstvo užitočných výhod. Je veľmi priedušná a jemná na pokožke, aby sa stala vhodnou voľbou pre každodenné nosenie. Tiež je pohodlná v horúcich klimatických podmienkach a má schopnosť odolať manuálnemu aj povrchovému poškodeniu. Bavlna je tiež textília, ktorá sa dobre drží pri bežnom umývaní na dlhotrvajúce použitie. Avšak bavlna nie je najlepšou voľbou na poskytnutie najpotrebnejšej podpory.

Ďalším typom prírodného vlákna je hodváb. Toto vlákno je odolné, ľahké a pohodlné, aby bolo pocitovo skvelé, ale tiež užitočne odvádza vlhkosť /pot/ od pokožky. Dobre udržiavané hodvábne predmety majú potenciál vydržať dlhú dobu. Dlhá životnosť robí hodvábne spodné prádlo praktickou voľbou pre tých, ktorí si môžu dovoliť kúpiť drahé kusy spodného prádla. Hodváb je skvelou voľbou pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami z iných tkanín.

Poloprírodné materiály

Populárnym typom poloprirodnej tkaniny v odvetví výroby spodného prádla je hodváb, ktorý sa často mieša s inými prírodnými alebo syntetickými tkaninami. Je to veľmi jemná a hladká tkanina, ktorá dokáže skopírovať vzhľad bavlny alebo hodvábnych predmetov, v závislosti od výrobného procesu. Jeden z najluxusnejších typov hodvábu je známy ako modálny a mimoriadne jemný proti pokožke. Ak je hodvábna tkanina použitá v podprsenkách, bude pravdepodobne kombinovaná s polyesterom alebo spandexom, aby sa dosiahla vyššia miera elasticity. Ďalšou výhodou tejto poloprirodzenej tkaniny je schopnosť vyhnúť sa vyblednutiu alebo zmršťovaniu po opakovaných praniach.

Syntetické materiály

Prakticky všetky podprsenky obsahujú určité množstvo syntetických vlákien. Táto tkanina je potrebná na zvýšenie flexibility a zabránenie roztiahnutia spodného prádla, ktoré často chýbajú v prirodzených materiáloch. Skvelou voľbou pre podprsenky, ktoré majú požadované elastické vlastnosti, je spandex. Spandex sa dodáva len v malých množstvách s materiálom ako je bavlna, aby sa zabezpečila udržateľnosť a priedušnosť, a zároveň aby bola dodržaná potrebná flexibilita. Spandex má tiež schopnosť znovu získať svoj tvar aj po opakovanom rozťahovaní. Táto syntetická tkanina však predstavuje pre mnohých ľudí riziko podráždenia kože.

Bohatú ponuku spodného prádla môžete vzhliadnuť aj na našich stránkach. Združujeme tých najlepších predajcov odevov pre ženy. Viac info TU