Kožené bundy – základné typy

Kvalitná kožená bunda je extrémne všestranná, je nadčasová a má potenciál vydržať naveky. Okrem tieto bundy prichádzajú v mnohých rôznych štýloch a farbách tak, aby zodpovedali špecifickým preferenciám. Tu je niekoľko najobľúbenejších možností:

Motorkárske bundy

Kožená motorkárska bunda je silná a odolná. Má vynikajúce oteru-vzdorné vlastnosti, aby poskytola čo najlepší stupeň ochrany v prípade nehody. Sú tiež vysoko odolné proti dažďu a vetru. Štýl bundy je štíhly a pevne prilieha cez ramená a telo. Tento priliehajúci strih je nevyhnutný, aby ste sa vyhli problémom s vetraním pri jazde po ceste vysokou rýchlosťou. Manžety a obojky často obsahujú zipsy, popruhy alebo iné upevňovacie prvky, ktoré zabraňujú vniknutiu vetra do bundy. Každé vrecko bude mať zips. Okrem toho sú v niektorých oblastiach vypchávky /lakte a ramená/, ktoré sú zraniteľnými bodmi v prípade pádu z motocykla.

Bomberové bundy

Bomberová bunda začala fungovať ako prvok oblečenia pre prvých pilotov, pretože bola schopná poskytnúť vysokú úroveň tepla a ochrany. Tento typ bundy má voľné uloženie okolo ramien a tela, aby sa dosiahla väčšia voľnosť pohybu a izolácie. Skutočná dĺžka bundy je o niečo dlhšia ako u motocyklových búnd. Rebrový úplet sa nachádza na leme, manžetách a na golieri a tým pomáha udržiavať teplo. Taktiež často obsahujú veľké vrecká na prenášanie širokej škály predmetov vo vnútri bundy.

Kožené saká

Kožený blejzler je v štýle klasickej bundy. Jedná sa o veľmi univerzálnu položku a je ľahko kombinovateľný s inými predmetmi oblečenia v náhodnom alebo formálnom vzhľade. Väčšina z týchto búnd je jednokusová a má štýlové s vrubové klapky s dvoma alebo trocma tlačidlami. Vysoko kvalitné blejzre sú navrhnuté s gombíkmi na manžetách.

Kožený trenčkot

Kožený trenčkot má podobný vzhľad ako sako, avšak má ležérny vzhľad. Väčšina z nich je v štýle upevňovania na gombíky po tri alebo štyri dombíky v dvoch radoch. Medzi ďalšie charaktoristiky patrí hladká chrbtová časť, šikmé vrecká a široké ramená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *