Niekoľko druhov odevných tkanín na ktoré ste možno nemysleli

Typ látky môže mať výrazný vplyv na vzhľad odevu. Akákoľvek tkanina by mala byť zvolená tak, aby dopĺňala požadovaný vzhľad odevu. Napríklad pri priliehavom oblečení je výhodou použiť hrubú alebo tuhú tkaninu ako bavlnu alebo brokát, zatiaľ čo oblečenie, ktorénie je až tak tesné, je lepšie v saténovom alebo podobnom drapovom materiáli. Tu je sedem z najpopulárnejších typov odevov:

Akrylové tkanivo

Akrylové tkaniny sú obľúbenou voľbou pre svetre a čalúnenie. Táto tkanina je v skutočnosti vyrobená z vedľajších produktov ropy a zemného plynu. Akrylpoužíva veľa druhov odevov v oblečení. Je nielen ľahký a teplý, ale aj veľmi odolný voči pokrčeniu a škvrnám.

Šifónová látka

Šifónová tkanina je vyrobená z kombinácie syntetických vlákien, nylonu a hodvábu spolu s bavlnou. Vzor je podobný vlne, ktorý môže pôsobiť trochu tvrdo na dotyk. Šifón nie je najjednoduchšia textília, s ktorou sa dá pracovať, avšak ľahko sa rozťahuje, keď je vystavená teplu. Je to celkom sexy a atraktívna tkanina, ktorá z neho robí perfektnú voľbu pre spodné prádlo a večerné oblečenie.

Menčester

Mančestrovina je viac vyvýšená verzia zamatovej textílie. Textúra je odolná, hustá a hladká. Vysoká odolnosť je výbornou voľbou pre výrobu vonkajšieho oblečenia, ako je napríklad hustý sveter, nohavice alebo bunda. Tiež je dôležité byť opatrný s farbeným mančestrom, pretože tento typ odevu môže ľahko pustiť farbu, pri nesprávnom pracom cykle.

Bavlna

Bavlna patrí k najobľúbenejším voľbám pri výrobebežne noseného odevu vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Jedná sa o tkaninu, ktorá dodáva veľkú jemnosť, vysokú absorpčnú schopnosť a komfort.

Džínsovina

Denim je ďalšou populárnou voľbou a tkaninou, ktorá dáva veľkú odolnosť pre vytvorenie niektorých z najnáročnejších typov odevov. Táto tkanina je vyrobená z tesne tkaných indigových priadzí a bielych švov. Tiež denim sa ľahko kombinuje s inými tkaninami, aby sa zvýšila jeho všestrannosť. Napríklad miešanie denimu s lykrou vyrába pružnejšie materiály, zatiaľ čo polyester je užitočný na to, aby sa odevmenej krčil a zmršťoval.

Ľanová tkanina

Ľan je typ látky, ktorá pochádza z rastlín. Táto tkanina je prirodzene ľahká a populárna voľba pre obuv, tašky a kúpeľňové a spálňové odevy.

Mohér

Mohér v skutočnosti pochádza z kôz Angora, ktoré žijú v Turecku. Vlákno je naozaj hladké, aby poskytlo lesklý a sž trblietavý povrch a vyzerá veľmi podobne ako hodváb. Môže to byť cenovo výhodná alternatíva na výrobu odevov založených na kožušine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *