Populárne typy materiálov vhodných výrobu obuvi

Topánky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach: od štýlových tenisiek až po robustné pracovné topánky a elegantné sandále. Vyrábajú sa v rôznych textíliách. Populárne voľby zahŕňajú kožu, denim, satén a plátno. Tu je prehľad typov obuvi:

Kožený materiál

Koža je jednou z najobľúbenejšou voľbou v obuvníctve, poskytuje dlhodobú trvanlivosť a komfort. Tento prírodný materiál pochádza z rôznych zvierat tradične z hadov, krokodílov a však hlavne z kráv. Je praktickou voľbou pre väčšinu typov obuvi, ako sú čižmy, mokasíny a lodičky. Tento materiál je pomerne pórovitý a má tendenciu absorbovať vodu, čo môže obmedziť používanie kožených topánok pri silnom daždi a snehu.

Plátno

Používanie plátna je veľmi obľúbené u tenisiek. Tento typ materiálu bol pôvodne získaný z konope, ale moderná verzia sa teraz mieša s inými materiálmi, aby poskytla väčšiu trvanlivosť aa odolnosť, ako je napríklad ľan a bavlna. Plátno je materiál, ktorý je veľmi jednoduché na farbenie a čistenie. Táto obuv je mimoriadne všestranná a predáva sa v širokej škále farieb a štýlov.

Nylon

Nylon je obľúbenou voľbou pre bežecké topánky a prvýkrát bol vyvinutý v 30. rokoch 20. storočia. Jedná sa o syntetickú textíliu, ktorá je vzdušná a ľahká a tvorí súčasť vonkajšieho plášťa topánky. Je obzvlášť užitočná pre tento typ obuvi, pretože necháva chodidlo dýchať.

Satén

Satén je jedna z luxusnejších možností pre obuv a je vyrobená z nízko-krútených vlákien. Je to populárna voľba na výrobu svadobnej obuvi. Satin je všestranný materiál a môže sa pohybovať od tvrdého saténu vhodného pre topánky a mäkký satén pre výrobu odevov.

Džínsovina

Denim sa používa oveľa viac ako iba pre bundy a džínsy. Je to typ bavlnenej tkaniny, ktorá je veľmi všestranná a tvrdá. Denim sa stala populárnou voľbou pre výrobu obuvi vrátane klinových sandálov, balerín a hlavne tenisiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *