Z čoho sú vyrábané populárne podprsenky?

Bez ohľadu na to, či máte v pláne kúpiť zlacnenú alebo na zákazku vyrobenú spodnú bielizeň, pri rozhodovaní môže pomôcť mdobrá znalosť typov použitých tkanín a ich rôznych výhod. Priemyselne vyrábané podprsenky môžu byť vyrobené z nekvalitných textílií, ktoré nie sú schopné opakovaného používania, a tak prirodzene ľudia môžu hľadať kvalitnejšie možnosti. Tu je niekoľko populárnych látok používaných na výrobu podprseniek:

Prírodné materiály

Typické prírodné vlákno používané v podprsenkách je bavlna, ktorá má množstvo užitočných výhod. Je veľmi priedušná a jemná na pokožke, aby sa stala vhodnou voľbou pre každodenné nosenie. Tiež je pohodlná v horúcich klimatických podmienkach a má schopnosť odolať manuálnemu aj povrchovému poškodeniu. Bavlna je tiež textília, ktorá sa dobre drží pri bežnom umývaní na dlhotrvajúce použitie. Avšak bavlna nie je najlepšou voľbou na poskytnutie najpotrebnejšej podpory.

Ďalším typom prírodného vlákna je hodváb. Toto vlákno je odolné, ľahké a pohodlné, aby bolo pocitovo skvelé, ale tiež užitočne odvádza vlhkosť /pot/ od pokožky. Dobre udržiavané hodvábne predmety majú potenciál vydržať dlhú dobu. Dlhá životnosť robí hodvábne spodné prádlo praktickou voľbou pre tých, ktorí si môžu dovoliť kúpiť drahé kusy spodného prádla. Hodváb je skvelou voľbou pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami z iných tkanín.

Poloprírodné materiály

Populárnym typom poloprirodnej tkaniny v odvetví výroby spodného prádla je hodváb, ktorý sa často mieša s inými prírodnými alebo syntetickými tkaninami. Je to veľmi jemná a hladká tkanina, ktorá dokáže skopírovať vzhľad bavlny alebo hodvábnych predmetov, v závislosti od výrobného procesu. Jeden z najluxusnejších typov hodvábu je známy ako modálny a mimoriadne jemný proti pokožke. Ak je hodvábna tkanina použitá v podprsenkách, bude pravdepodobne kombinovaná s polyesterom alebo spandexom, aby sa dosiahla vyššia miera elasticity. Ďalšou výhodou tejto poloprirodzenej tkaniny je schopnosť vyhnúť sa vyblednutiu alebo zmršťovaniu po opakovaných praniach.

Syntetické materiály

Prakticky všetky podprsenky obsahujú určité množstvo syntetických vlákien. Táto tkanina je potrebná na zvýšenie flexibility a zabránenie roztiahnutia spodného prádla, ktoré často chýbajú v prirodzených materiáloch. Skvelou voľbou pre podprsenky, ktoré majú požadované elastické vlastnosti, je spandex. Spandex sa dodáva len v malých množstvách s materiálom ako je bavlna, aby sa zabezpečila udržateľnosť a priedušnosť, a zároveň aby bola dodržaná potrebná flexibilita. Spandex má tiež schopnosť znovu získať svoj tvar aj po opakovanom rozťahovaní. Táto syntetická tkanina však predstavuje pre mnohých ľudí riziko podráždenia kože.

Bohatú ponuku spodného prádla môžete vzhliadnuť aj na našich stránkach. Združujeme tých najlepších predajcov odevov pre ženy. Viac info TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *